Ekspert WSG Academy na warsztatach Performance Mentorship

Stanisław Gadziński, ekspert WSG Academy w zakresie przygotowania motorycznego, wziął udział w warsztacie trenerskim amerykańskiej firmy EXOS - Performance Mentorship Phase 3. - Była to dla mnie ogromna dawka wiedzy, doświadczeń i bezcenny czas spędzony wśród najlepszych. Wracam pełen inspiracji do działania - mówi Gadziński.

Czym jest EXOS Performance Mentorship Phase 3? To trzeci i zarazem najwyższy moduł szkolenia prowadzonego przez amerykańską markę, która jest jednym ze światowych liderów branży przygotowania motorycznego. Z jej wiedzy i oferty korzystają czołowe kluby NBA, NFL, MLB, a także kluby europejskie i sportowcy reprezentujący dyscypliny indywidualne.

- Performance Mentorship wzbogacił mój warsztat trenerski o wiele narzędzi oraz koncepcji, które mogę wdrożyć podczas pracy w WSG Academy. Szkolenie pomogło mi w szerszej perspektywie przyjrzeć się i lepiej zrozumieć zagadnienia planowania obciążeń, łączenia wielu elementów treningu i programowania odpowiedniego balansu. Zagłębiłem się w zaawansowane metody kształtowania poszczególnych elementów - jak chociażby siły, mocy czy techniki poruszania - nie zapominając o tym, że to co najcenniejsze, to pragmatyzm działań i jakość podstaw. Solidne fundamenty oraz efektywność to główne wartości treningu, zwłaszcza w sporcie, gdzie ilość czasu często jest nieproporcjonalnie mała do założeń, które chcemy zrealizować - opowiada Gadziński. - Istotny jest też dla mnie element tworzenia pozytywnej kultury wokół sportu, czego od Amerykanów możemy się uczyć, a zwłaszcza w ośrodkach takich jak EXOS, gdzie stworzone są ku temu świetne warunki. Miałem okazję obserwować treningi oraz zawody kilku dyscyplin - w tym także tenis - co także jest cennym doświadczeniem w kontekście podejścia do sportu oraz dążeniu do stałego rozwoju - dodaje.

Szkolenie EXOS Performance Mentorship Phase 3 obejmuje główne aspekty treningu, rozpatrując je w kategoriach czterech fundamentów: trening, regeneracja, umysł, odżywianie i ucząc, jak w holistyczny sposób podejść do zagadnienia wydobywania ze sportowca maksymalnego potencjału.

Mentorship to ogromna dawka wiedzy z obszarów: programowania procesu treningowego; metod treningowych - w tym kształtowania cech motorycznych takich jak siła, moc, szybkość, zwinność czy wytrzymałość; kształtowania techniki poruszania wielokierunkowego; rozwoju jakości ruchu; sztuki trenerskiej obejmującej psychosocjalną stronę procesu treningowego oraz rozwoju człowieka; zarządzania obciążeniami i regeneracją; elementami takimi jak odżywianie sportowca

Szkolenie obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i dużą część praktycznego zastosowania.

Stanisław Gadziński

Stanisław Gadziński

Stanisław Gadziński


NASI PARTNERZY

ForBet Garmin Lagardere Sport Webreklama Hutnik WarszawaMessential LFC Enel Sport Legia.com Warszawianka Torwar Prostejov

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.
Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-449) przy ul. Łazienkowskiej 6a/078, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.
© 2019 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.