WSG Akademia Tenisowa
WSG tenis

AKADEMIA TENISOWA

Całoroczna szkoła tenisa ziemnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Jesteśmy jedną z największych akademii tenisowych w Polsce. Prowadzimy nabory i szkolenie w każdej grupie wiekowej, działając w wielu dogodnych lokalizacjach na terenie całej Warszawy. Posiadamy również swoje własne Centrum Treningowo-Szkoleniowe WSG Academy. Nasza oferta skierowana jest zarówno do graczy z ambicjami zawodniczymi, jak i całych rodzin, które chcą przyjemnie spędzić czas na korcie.

WSG Academy wyróżnia się wysokimi standardami organizacyjnymi. Pracujemy na autorskich konspektach treningowych, opracowanych przez uznanych trenerów. Zajęcia i treningi w WSG Academy prowadzi licencjonowana kadra trenerów, instruktorów, animatorów - byli zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem. To gwarancja najwyższej jakości szkolenia.

FORMULARZ KONTAKTOWY - napisz do nas
Jeśli chcesz zgłosić udział w zajęciach Akademii Tenisowej lub zadać pytanie, napisz do nas. Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.
captcha

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Fundację Warsaw Sports Group wyłącznie w celu odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny. Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania i usuwania.

CENNIK treningów Akademii Tenisowej
*ceny zawierają opłaty za kort

SZKOLENIE ZAWODNICZE

Profesjonalne szkolenia zawodnicze, których głównym celem jest wychowanie przyszłych pokoleń polskich tenisistów, prowadzą licencjonowani trenerzy, byli mistrzowie Polski. Zależy nam, aby wszyscy uczestnicy organizowanych przez nas zajęć byli świadomi wyzwań, jakie stoją przed nimi w przyszłej karierze sportowej.

Stworzyliśmy podział na kategorie wiekowe, które pozwolą młodym tenisistom płynnie przejść przez wszystkie etapy szkolenia w WSG Academy. Wszystkie kategorie wiekowe obejmujemy kompleksową opieką specjalistów i ekspertów WSG Academy.

Wybierz odpowiednią kategorię wiekową:

Image
Image
Image
Image

KONSULTACJE ZAWODNICZE

Konsultacje zawodnicze w Akademii Tenisowej to profesjonalna oferta konsultacyjna skierowana do tenisistów i tenisistek na każdym poziomie zaawansowania. Nasi doświadczeni trenerzy, na co dzień pracujący z najlepszymi zawodnikami ITF/WTA/ATP, z chęcią podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem by oszacować aktualny poziom grającego, jak również by wskazać kierunek, w którym powinien podążać by zrealizować swoje sportowe marzenia.

Jeżeli chcesz poznać swoje mocne i słabe strony oraz dowiedzieć się, jak trenować profesjonalnie, już dziś skontaktuj się z nami w sprawie konsultacji.

PRZYGOTOWANIE MENTALNE

Środowisko sportowe na całym świecie staje się̨ coraz bardziej świadome tego, jak istotna jest współcześnie rola psychiki w sporcie na każdym poziomie. O przygotowaniu mentalnym do uprawiania sportu mówią wielcy mistrzowie w różnych dyscyplinach, coraz więcej uwagi poświecą się̨ temu aspektowi także analizując wykonanie sportowe podczas największych imprez. Przygotowanie mentalne jest ważne nie tylko w trakcie rywalizacji sportowej, ale także w innych obszarach funkcjonowania zawodnika w każdym jego wieku - w wychowaniu, w edukacji, w prowadzeniu szczęśliwego życia w dzisiejszym świecie.

RODZINA I REKREACJA

FAMILY DAY to zajęcia dla dzieci i rodziców obejmujące trening tenisowy oraz przeróżne formy rywalizacji sportowej. W czasie godzinnego treningu rodzice mają okazję uczestniczyć w ćwiczeniach, które dzieci wykonują na swoich treningach w Akademi Tenisowej. To nie tylko zadania związane z nauką podstawowych uderzeń, takich jak forehand czy backhand. To również próba wykonania szeregu ćwiczeń koordynacyjnych i szybkościowych, przyczyniających się do wszechstronnego rozwoju zawodnika.

SZKOLENIE AMATORSKIE

Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa do rozpoczęcia lub kontynuowania swojej przygody na korcie. Oferujemy treningi dla amatorów w każdej kategorii wiekowej. Treningi amatorskie w naszej Akademii pozwalają wszystkim pasjonatom tego sportu rozwijać swoje umiejętności tenisowe w atmosferze, której towarzyszy zabawa i radość z gry na korcie. Dzięki indywidualnemu podejściu trenera każdy osiągnie swoje cele tenisowe.

OFERTA DLA FIRM

Akademia Tenisowa zaprasza do skorzystania z programu partnerskiego dla przedsiębiorstw, instytucji oraz korporacji. Ofertę DLA FIRM pragniemy skierować do wszystkich przedsiębiorców oraz pracowników, którzy lubią aktywne formy spędzania czasu wolnego. Wszystkim zainteresowanym firmom proponujemy podjęcie współpracy polegającej na udostępnieniu i korzystaniu z infrastruktury sportowej renomowanych klubów, jak również usług naszej kadry trenerskiej.

OFERTA DLA UCZELNI

Akademia Tenisowa zaprasza uczelnie wyższe do współpracy przy prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego oraz profesjonalnych treningów dla zawodników Akademickich Związków Sportowych. Uczelnie nieposiadające własnego zaplecza sportowego, a pragnące wprowadzić tenis do swojej oferty zajęć wychowania fizycznego lub chcące przygotowywać do startów swoich zawodników w ramach AZS, mogą teraz z łatwością skorzystać z naszej infrastruktury.

NASZE LOKALIZACJE

Lokalizacje, w których odbywają się zajęcia Akademii Tenisowej w sezonie 2019/2020:

 • Spójnia Dolna, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2
 • Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Górnośląska 45
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Solec 71
 • WTS DeSki, ul. Zaruskiego 8
 • Korty Legii Warszawa, ul. Myśliwiecka 4a
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, ul. Trojdena 2c
 • MyVinci Preschool, ul. Biały Kamień 7
 • MyVinci School, ul. Czerska 14
 • Klub Tenisowy Warszawianka, ul. Piaseczyńska 71
 • Centrum Treningowo-Szkoleniowe WSG Academy, Aleja Krakowska 16. Janki

Biura Akademii Tenisowej:

 • ul.Łazienkowska 6a, lok. nr 078 (Torwar I)
 • ul. Myśliwiecka 4a (korty Legii)
 • ul. Merliniego 2a (Warszawianka)
 • Aleja Krakowska 16. (CTS Janki)

TRENERZY AKADEMII TENISOWEJ

Paweł Marciszewski
Paweł Marciszewskitrener tenisa
Paweł Marciszewski
Paweł Marciszewskitrener tenisa
Licencjonowany instruktor tenisa. Członek zarządu Wojewódzkiej Komisji Sędziowskiej. Posiada wykształcenie z zakresu ratownictwa medycznego. W 2017 roku uzyskał dyplom fizjoterapeuty.

Klaudia Jans-Ignacik
Klaudia Jans-Ignaciktrener tenisa
Klaudia Jans-Ignacik
Klaudia Jans-Ignaciktrener tenisa
Grała w 33 turniejach wielkoszlemowych. W dorobku ma dwa zwycięstwa WTA w deblu, a w mikście dotarła do finału French Open (2012).Ćwierćfinalistka Australian Open,

Alicja Sierzputowska
Alicja Sierzputowskatrener tenisa
Alicja Sierzputowska
Alicja Sierzputowskatrener tenisa
Trenowała w prestiżowych akademiach, takich jak Mouratoglou Tennis Academy we Francji i w Johan Kriek Tennis Academy na Florydzie. Zdobywała medale w mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Paweł Szyszkowski
Paweł Szyszkowskitrener tenisa
Paweł Szyszkowski
Paweł Szyszkowskitrener tenisa
Przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 6 lat w Siedlcach. Trenował również koszykówkę. Jako trener tenisa bardzo lubi współpracę z dziećmi i młodzieżą.

Karolina Bukowska
Karolina Bukowskatrener tenisa
Karolina Bukowska
Karolina Bukowskatrener tenisa
Reprezentowała klub SKT Sanok. Zdobyła kilkakrotnie mistrzostwo województwa podkarpackiego w singlu oraz deblu. Pracuje zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak również z dorosłymi.

Cyril Kalis
Cyril Kalistrener tenisa
Cyril Kalis
Cyril Kalistrener tenisa
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Nicei. Licencjonowany trener tenisa I klasy. Karierę trenerską rozpoczął w 2002 roku. W 2003 roku wyjechał do Paryża, gdzie dołączył do Akademii Mouratoglou.

Piotr Kędzior
Piotr Kędziortrener tenisa
Piotr Kędzior
Piotr Kędziortrener tenisa
Licencjonowany trener tenisa ziemnego. Prowadzi zawodników klasyfikowanych na listach PZT w kategoriach U12, U14 i U16, którzy na swoich kontach posiadają liczne sukcesy turniejowe.

Joanna Szymczyk
Joanna Szymczyktrener tenisa
Joanna Szymczyk
Joanna Szymczyktrener tenisa
Pierwsze kroki na korcie stawiała w UKT Radość Warszawa pod okiem trenera Pawła Motylewskiego. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Prowadzi treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Wiktor Rux
Wiktor Ruxtrener tenisa
Wiktor Rux
Wiktor Ruxtrener tenisa
Zdobywał medale na zawodach zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. Od kilku lat prowadzi treningi z dziećmi i dorosłymi, na różnych poziomach zaawansowania.

Bartłomiej Otłowski
Bartłomiej Otłowskitrener tenisa
Bartłomiej Otłowski
Bartłomiej Otłowskitrener tenisa
Ukończył kursu w Wyższej Szkole Trenerów Sportu pod okiem dra Adama Królaka i dra Jerzego Zielińskiego. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci rozpoczynających swoją przygodę tenisową.

Agata Wardejn
Agata Wardejntrener tenisa
Agata Wardejn
Agata Wardejntrener tenisa
Zawodniczo grała do 16 roku życia. Zdobyła wiele medali w turniejach krajowych i europejskich. Prowadzi treningi z dziećmi i dorosłymi.

Kinga Anusiewicz
Kinga Anusiewicztrener tenisa
Kinga Anusiewicz
Kinga Anusiewicztrener tenisa
Wielokrotna medalistka turniejów ogólnopolskich w różnych kategoriach wiekowych. Licencję instruktora tenisa uzyskała w 2014 roku na studiach w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Ada Górczyńska
Ada Górczyńskatrener tenisa
Ada Górczyńska
Ada Górczyńskatrener tenisa
Była zawodniczka KS Warszawianka i Legii Warszawa. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Tomasz Moczek
Tomasz Moczektrener tenisa
Tomasz Moczek
Tomasz Moczektrener tenisa
Były zawodnik KT Return Radom oraz GKS Górnik Łęczna. Wielokrotny zwycięzca turniejów SiA PZT w kat. Open. Sparing-partner czołowych polskich tenisistów i tenisistek.

WSG Academy nabory
© 2020 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.