Artur Nogal z medalem mistrzostw Europy

Polscy panczeniści wywalczyli brązowe medale w drużynowym sprincie podczas Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w rosyjskiej Kołomnie. W składzie medalowej drużyny znalazł się Artur Nogal reprezentujący barwy Legii Warszawa i współpracujący z Warsaw Sports Group!

Sprinterzy wystąpili w Kołomnie bez swojego lidera - również legionisty - Artura Wasia, który obrał inny cykl przygotowań do startu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. - Artur trenuje w niemieckim Inzell - wyjaśniła na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Ewa Białkowska, szefowa wyszkolenia w związku.

Nawet bez Wasia biało-czerwoni odnieśli jednak duży sukces, stając na najniższym stopniu podium. Artur Nogal (Legia), Piotr Michalski (Górnik Sanok) oraz Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) uzyskali co prawda czwarty czas (1:21,29), ale już po zakończeniu rywalizacji zdyskwalifikowano drugich Holendrów. Po złoto sięgnęli Rosjanie (1:19,38), a srebro zdobyli Finowie (1:21,19).

- Szczęście jest składową sportowego sukcesu, a przepisy są po to, by ich przestrzegać. Skoro my zrobiliśmy wszystko zgodnie z regułami, z całą pewnością należało nam się miejsce przed Holendrami - ocenił w rozmowie z WSG Nogal, dla którego brązowy medal ME to jeden z największych sukcesów w karierze. Do tej pory mógł się pochwalić głównie tytułem mistrza świata juniorów, który wywalczył w 2010 roku w Moskwie. - Trudno mi ocenić, który z tych medali ma dla mnie większą wagę. Nie ocenię, który jest ważniejszy - mówi panczenista.

- Bardzo się cieszę z uzyskanego rezultatu i nie skupiam się na rywalizacji z panczenistami z Polski, myślę już o nadciągających igrzyskach w Pjangczongu. Mam nadzieję, że moja forma będzie zwyżkować do samego końca i nie popsuje tego żadna kontuzja - dodaje Nogal, który od maja leczył uraz biodra, co nieco przeszkadzało mu w przygotowaniach i startach. Ostatnie zabiegi przynoszą jednak efekty - w medalowym biegu Nogal dał fantastyczną zmianę, był najmocniejszy wśród biało-czerwonych.

- Poziom na 500 m był bardzo wysoki. Z czołówki zabrakło tylko Artur Wasia i Havarda Lorentzena. Jednak o nieobecnych trudno mówić, nie wiadomo przecież jakie wyniki by odnieśli - kończy Artur, który w zawodach indywidualnych na 500 m zajął ósme miejsce.

Po krótkim odpoczynku w Polsce Artur Nogal wyleci do Erfurtu na zawody Pucharu Świata. Trzymamy kciuki!

 


NASI PARTNERZY

ForBet Garmin Lagardere Sport Webreklama Hutnik WarszawaMessential LFC Enel Sport Legia.com Warszawianka Torwar Prostejov

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.
Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-449) przy ul. Łazienkowskiej 6a/078, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.
© 2019 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.