Bartłomiej Otłowski - trener tenisa

Bartłomiej Otłowski

Od najmłodszych lat jestem związany z tenisem ziemnym. Pierwsze kroki stawiałem pod okiem trenera Jędrzeja Nowaka, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski. Największy wkład oraz zaszczepienie tenisa na stałe w sercu, zawdzięczam trenerowi z długoletnim stażem, Wiesławowi Wyszkowskiemu. Pod jego czujnym okiem rozwijałem swoje umiejętności tenisowe oraz czerpałem informacje na temat kompleksowego i efektywnego przeprowadzania zajęć na korcie. Zdobytą przez lata wiedzę na korcie oraz różnych seminariach trenerskich, staram się przekazywać wszystkim adeptom tenisa z należytą starannością.

Tenis od wielu lat towarzyszy mi w codziennym życiu. Na studiach grałem w sekcji tenisowej Uniwersytetu Warszawskiego, występując w licznych turniejach akademickich. Kolejnym etapem rozwoju tenisowego, było ukończenie kursu w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie pod okiem dra Adama Królaka i dra Jerzego Zielińskiego. Zwieńczeniem kursu było nadanie legitymacji instruktorskiej 456/i/T/2013. Ukończenie kursu zaowocowało zaangażowaniem się w sprawy środowiska trenerskiego, a w konsekwencji wstąpienie do Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Tenisa.

Od 2013 roku jestem mocno związany z Akademią Tenisową Legia Warszawa. Jest to miejsce, gdzie sport łączy się z niesamowitą atmosferą panującą w klubie. Pod moją opieką znajdują się najmłodsi adepci akademii. Nauczanie dzieci zaczynających swoją przygodę tenisową w wieku 3 lat, pozwala czerpać radość, która jest najlepszym bodźcem w jeszcze większym zaangażowaniu się w rozwój młodych talentów. Staram się, aby drzemiący potencjał w każdym zawodniku mógł rozwijać się systematycznie od postawienia pierwszych kroków na korcie. Wkładam wiele pracy, aby atmosfera na korcie była przyjazna, gdyż jest to klucz do sukcesu w nauczaniu najmłodszych zawodników. 

Na kortach Legii zajmuję się również pracą z osobami dorosłymi, chcącymi postawić pierwsze kroki na korcie lub odświeżyć swoje umiejętności z lat młodzieńczych. Staram się, aby przeprowadzany trening był odskocznią od monotonnego trybu życia. Intensywnie spędzony czas na korcie pozwoli wszystkim uczestnikom osiągnąć zamierzone cele w przyjemnej atmosferze, jaką gwarantuje Akademia Tenisowa Legia Warszawa.© 2020 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.