Cyril Kalis - trener tenisa

Cyril Kalis

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Nicei. Licencjonowany trener tenisa (klasa I).


Moją przygodę z tenisem zacząłem jako 8 latek w szkole tenisa w Nicei. Po paru miesiącach dołączyłem do grup zawodniczych. Kiedy miałem 9 lat byłem w TOP 10, a następnie TOP 5 (francuska klasyfikacja najlepszych w swoim roczniku). Kilkukrotnie byłem półfinalistą w mistrzostwach Francji do lat 12 i 14. Byłem również reprezentantem Francji do lat 16. W wieku 17 lat byłem zmuszony zawiesić karierę zawodnika z powodów zdrowotnych.

Karierę trenerską rozpocząłem od US Orleans w 2002 roku. Od tego momentu byłem nastawiony na szkolenie zawodników. W 2003 roku wyjechałem do Paryża, gdzie dołączyłem do Akademii Mouratoglou. Następnie wróciłem i szkoliłem w Nicei.

W 2007 roku wyjechałem do Warszawy. Zacząłem pracę w klubie tenisowym Tie-Break, gdzie pełniłem rolę koordynatora grup zawodniczych. Dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu doprowadziłem do czołówki rankingu takich zawodników jak: Piotr Gadomski, Daniel Michalski, czy Maks Kaśnikowski. Wszyscy zdobywali nie raz mistrzostwa Polski i zajmowali wysokie miejsca w rankingach. Dwukrotnie doprowadziłem do zwycięstwa drużynówki do lat 12. Równolegle od 2012 roku pracuję w Gimnazjum nr.92 jako nauczyciel WF-u, gdzie jestem odpowiedzialny za klasy tenisowe.

W 2015 roku dołączyłem do zespołu trenerów Klubu Tenisowego Legia Warszawa, gdzie zajmuję się szkoleniem przede wszystkim najmłodszych zawodników do lat 12.© 2020 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.