Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Legia Tennis 10's Cup

Legioniści święcili triumfy w Legia Tennis 10's Cup

Kolejny turniej z serii Legia Tennis 10's Cup w Strefie Ruchu Książenice za nami! Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a młodzi reprezentanci Legii pokazali ambicję, potencjał i kawałek dobrego tenisa. Kolejny raz spotkamy się w Książenicach już w czerwcu.

To była naprawdę aktywna sobota w Książenicach. Mali zawodnicy wraz z rodzicami stawili się w naszej filii pod Grodziskiem Mazowieckim już z samego rana. Każdy z uczestników rozgrywek otrzymał pakiet powitalny w formie poczęstunku z restauracji Strefy Ruchu i po takim wzmocnieniu organizmów można było przystąpić do walki. Turniej uroczyście otworzył Paweł Marciszewski z Sekcji Tenisa Legii Warszawa, który omówił wszystkie zasady rywalizacji i przedstawił grupy turniejowe. Wspólną rozgrzewkę wszystkich grup przeprowadził ulubieniec dzieci - legijny Miś Kazek i trener fitnessu ze Strefy Ruchu Książenice.

Dziewczynki i chłopcy rywalizowali tym razem w dwóch kategoriach wiekowych - czerwonej i pomarańczowej. Ta pierwsza imponowała naprawdę bardzo wysokim poziomem sportowym. Zebrani w Książenicach widzowie mieli okazję obserwować świetne mecze, a przy tym grę fair play. Po niezwykle zaciętych meczach złoto wywalczył Jakub Nowak. Warto też wspomnieć, że turniej Legia Tennis 10's Cup był debiutem dla małego zawodnika Legii, Stasia Niewiadomskiego.

Dziewczynki rywalizowały tymczasem w 6-osobowej grupie, a najlepsza okazała się nasza Zuzia Mizak! W dodatku drugie miejsce wywalczyła Amelia Adamska - tym samym legionistki zajęły dwa pierwsze miejsca w kategorii czerwonej.

Następnie nadeszły emocje związane ze startem meczów w grupie pomarańczowej. Tu grano już przez tzw. dużą siatkę. Do rywalizacji przystąpiło 6 dziewczynek i 12 chłopców. Wśród dziewczynek liczyliśmy na kolejny dobry występ Poli Zawiślańskiej i się nie zawiedliśmy - zawodniczka Legii po bardzo dobrej grze pokonała wszystkie przeciwniczki i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wśród chłopców największe emocje miały miejsce w fazie pucharowej. Najlepszym zawodnikiem Legia Tennis 10's Cup okazał się Emil Drobko, który pokonał w finale Jakuba Nowaka. Legionista Victor Fletcher po morderczym boju przegrał w półfinale, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Legia Tennis 10's Cup - GALERIA ZDJĘĆ

Legia Tennis 10's Cup - komplet wyników

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Legia Tennis 10’s Cup, który odbędzie się w czerwcu.

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.