Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Janek Nowacki

Janek Nowacki dwa razy na "pudle"

Młodzi legioniści mają za sobą kolejny bardzo udany turniejowy weekend.  Ada Piestrzyńska została halową wicemistrzynią Polski do lat 18, a Janek Nowacki dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium podczas turnieju OTK do lat 12, który odbył się we Wrocławiu.

W Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 wzięły udział dwie reprezentantki Legii - Ada Piestrzyńska i Lena Takmadżan, które trenują pod okiem Marcina Bieńka. O ich występach i medalu Ady możecie przeczytać w tym miejscu: "Ada Piestrzyńska wicemistrzynią Polski!"

Świetnie spisał się również Janek Nowacki, prowadzony przez trenerów Marcina Bieńka i Cyrila Kalisa. 11-latek wziął udział w turnieju OTK U-12 Leclerc CUP na kortach KS AZS AWF Wrocław i dotarł do finału zarówno w singlu, jak i deblu. W grze pojedynczej legionista, który grał we Wrocławiu rozstawiony z "trójką", zaczął rywalizację od II rundy, bo w pierwszej przypadł mu wolny los. Najpierw pokonał 6:1, 6:0 Piotra Dzikołowskiego (Fundacja Tennis Pro), a potem 6:3, 6:4 Kamila Kęsego (nr 5, Park Tenisowy Olimpia Poznań). W półfinale nasz zawodnik wygrał 6:1, 6:2 z Juliuszem Stańczykiem (nr 7, łódzkie [LD]), a w finale lepszy od Janka okazał się reprezentujący SKF Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój Jan Kluczyński (1).

W deblu Janek stworzył duet z zawodnikiem STT Fakro Nowy Sącz, Wiktorem Jeżem. Nasz reprezentant wraz z deblowym partnerem pokonał parę F. Kosiński/ H. Pienkiewicz 6:4, 7:6 (2) i G. Burbo/ K. Pabisiak 7:5, 6:3. W finale triumfowali J. Kluczyński i J. Stańczyk 3:6, 7:5 [10-8].

Melania Rybarkiewicz i Jan Czmuda zagrali w weekend na turnieju MW Młodzicy - UKS Okęcie Sport Warszawa. Zwłaszcza Mela, która rywalizowała z dziewczynami o dwa lata starszymi, poradziła sobie bardzo dobrze, docierając do ćwierćfinału. - Różnica siły pomiędzy dziewczynami była widoczna, niemniej Mela zebrała cenne doświadczenie - mówi trener Cyril Kalis. Z kolei Filip Kiryłło wystąpił na turnieju WTK Skrzaty w grupach w Grodzisku Mazowieckim. W pierwszej fazie rywalizacji legionista wygrał dwa mecze i przegrał jeden. W fazie finałowej zajął 8. miejsce.

Melania Rybarkiewicz i Jan Czmuda - Legia Warszawa

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.