Aktualności WSG

Artur Nogal najszybciej w tym sezonie

Artur Nogal ma za sobą występ na mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w niemieckim Inzell. W swojej firmowej konkurencji, na dystansie 500 metrów, reprezentant Polski zajął 14. miejsce.

- Poziom był bardzo wysoki i ogromnym sukcesem byłoby dla mnie już znalezienie się w dwunastce. Poszło trochę gorzej, ale z czasu, w jakim przejechałem ten dystans, mogę być zadowolony. To był mój najszybszy start w tym sezonie i najszybszy bieg na torze europejskim - mówi legionista.

Nogal ukończył bieg na 500 metrów ze świetnym wynikiem 34,80. - To tylko o 0,11 s wolniej od życiówki, jaką osiągnąłem za oceanem - przypomina zawodnik sekcji łyżwiarskiej Legii Warszawa. - To najszybsze otwarcie, jakie kiedykolwiek udało mi się przejechać. Chciałbym podziękować za wsparcie. Walczymy dalej! - dodaje.

Poza biegiem indywidualnym na 500 m Nogal wystąpił w Inzell także w sprincie drużynowym. Polacy, występując w składzie: Nogal, Piotr Michalski i Marcin Bachanek, zajęli w tej konkurencji piąte miejsce (1.22,761). Zwyciężyli Holendrzy (1.19,053), przed Koreą Południową (1.20,004) i Rosją (1.20,102).

- W tym sezonie został mi już tylko jeden start, w mistrzostwach świata w wieloboju sprinterskim. Potem czas na odpoczynek i regenerację aż do maja - kończy Nogal.

Artur Nogal

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.