• +48 513 460 460
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Weronika Deresz ze złotem w Pucharze Świata

Weronika Deresz rozkręcała się w tym sezonie powoli, ale jak się już rozkręciła... wraz z partnerką z osady, Joanną Dorociak, wywalczyła złoty medal Pucharu Świata w Lucernie. Dominacja polskiej pary nie podlegała dyskusji.

Rywalizujące w dwójce podwójnej wagi lekkiej Weronika Deresz i Joanna Dorociak prowadziły od startu do mety. Dystans 2000 metrów pokonały w czasie 7.06,40. Za nimi do mety - o dwie sekundy wolniej - przypłynęły wioślarki z Nowej Zelandii, trzecie miejsce zajęły Szwajcarki (7.09,73).

Weronika rozkręcała się w tym sezonie stosunkowo powoli, dlatego radość jaka towarzyszyła jej przy okazji pierwszego triumfu w tym sezonie była ogromna. - Chciałabym podziękować wszystkim razem i każdemu z osobna za ogrom gratulacji, słów uznania i pozytywnych wibracji, których doświadczyłam po wygranej w Pucharze Świata. Przy takim wsparciu i cudownych kibicach można przenosić góry - stwierdziła Weronika.

Deresz i Dorociak, czyli czwarta osada ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Sarasocie, popłyną wspólnie także w rozpoczynających się w weekend Mistrzostwach Europy w Glasgow. Polska kadra dotarła już do Szkocji. Na czwartek zaplanowano eliminacje, a na niedzielę finały. - Po krótkim świętowaniu wygranej w PŚ całą naszą uwagę skoncentrowałyśmy na najważniejszym tegorocznym wyzwaniu - nie ukrywa Deresz. - Chcemy, by w decydującym momencie wszystko było dopięte na sto procent - dodaje.

Do startu na ME w Glasgow polska kadra przygotowywała się tradycyjnie w ośrodku w Wałczu.


Weronika Deresz


Legia Warszawa - sekcja tenisaLegia Warszawa - sekcja hokejaLegia Warszawa - sekcja biegowaLegia Warszawa - kolarska